دوباره روزهای سال نو و سفر، دید و بازدید و مهمانی ها در راه هستند. در این مقاله تلاش می کنیم چند نکته کاربردی برای خانم ها و نحوه آرایش را مرور کنیم. امیدوارم این نکات در روزهای نوروز و بعد از آن برای شما کاربردی و آموزنده باشد.

با مرطوب کردن صورت کرم پودر بهتر جذب می شود

اگر می خواهید کرم پودر بزنید اول صورتتان را مرطوب کنید و اجازه دهید کرمتان جذب شود، این کار باعث می شود که کرم پودر در سطح پوست بماند. همچنین اگر می خواهید کرم پودر به خوبی روی پوستتان بخوابد زیر کرم پودر پرایمر بزنید. پرایمر کرمی است که منافذ پوست را پر و سطح پوست را صاف و آماده برای زدن کرم پودر می کند و در ضمن باعث دوام بیشتر آرایش روی پوست می شود، بعد پنکیک را با حرکات دایره ای روی صورت بمالید تا رنگ پوست یکنواخت شود. پس از اتمام کار با یک دستمال نمناک روی صورتتان بزنید تا اضافه های پنکیک برداشته شود

از پنکک برای ثابت کردن آرایش استفاده کنید

پنکیک چون خشک است می تواند به پایداری آرایش شما کمک کند، مثلاً اگر زیر سایه چشم پنکیک بزنید اصلاً سایه تکان نمی خورد و همان طرح اولیه خود را حفظ می کند، البته پودرهایی هم با نام پودرهای فیکس در بازار وجود دارد که مسلماً بیشتر از پنکک می تواند آرایش شما را پایدار کند.

برای محو کردن پف چشم به سراغ سایه های مات بروید

چگونگی زدن سایه می تواند چشم ها را درشت تر، ریزتر و حتی فاصله دو چشم را زیادتر یا کمتر نشان دهد، مثلاً سایه ای با رنگ روشن چشم ها را درشت تر نشان خواهد داد یا رنگ های مات پف چشم ها را می پوشاند. از سایه های کمرنگ برای رفع گودی چشم استفاده کنید. یادتان باشد استفاده از سایه تک رنگ چشم را کوچک نشان می دهد و مالیدن خط چشم باعث مریض حال نشان دادن فرد می شود.

هنگام زدن ریمل به مژه های پایین میله ریمل را به صورت عمودی نگه دارید و آن را به چپ و راست حرکت دهید. فقط مراقب باشید که زیر چشمانتان را لک نکنید. اگر مژه های تان کوتاه است یک بار ریمل بزنید و صبر کنید تا ریمل خشک شود و سپس یک لایه دیگر روی آن بزنید. مهم است که رنگ ریمل واقعاً سیاه باشد، اگر احساس کردید که بیشتر خاکستری است تا مشکی از خرید آن منصرف شوید، البته اگر موهای روشن یا تیره تر دارید می توانید از ریمل قهوه ای استفاده کنید چون این رنگ حالت طبیعی تر به شما می دهد. همچنین یادتان نرود ریمل های ضد آب پایداری بیشتری خواهند داشت.

آرایش روی آرایش نکنید

شما باید از شب قبل صورت خود را بشویید، پس تمام آنچه که باید انجام دهید آن است که از یک جاذب چربی استفاده کنید تا چربی باقی مانده روی پوست که ممکن است طی شب ایجاد شده باشد را پاک کند. زیر سازی را قبل از آرایش فراموش نکنید. برای زیرسازی می توانید از پرایمرها استفاده کنید که به پر کردن خطوط کوچک و چین و چروک ها کمک و پوست را برای آرایش آماده می کنند. فقط حواستان باشد که یک محصول مناسب انتخاب کنید که برای نوع پوستتان مناسب باشد.

از لمس کردن پوست صورت خود بپرهیزید

فراموش نکنید که اگر می خواهید آرایشتان پایدار بماند در برابر میل خود نسبت به دست زدن به پوست صورت و مالیدن چشم ها، مقاومت کنید چرا که این کار نه تنها آرایش را رنگ پریده و لکه لکه می کند، بلکه چربی و چرک دستان شما مانع می شود که در طول روز آرایشی پایدار و با دوام داشته باشید.

در انتخاب یک برند خوب شک نکنید

یادتان نرود استفاده از مارک خوب تأثیر خیلی زیادی بر زیبایی شما خواهد داشت. مارکی که هم کیفیت خوبی از نظر درخشندگی داشته باشد و هم از نظر ماندگاری و آسیب نزدن به پوست، ممکن است قیمت بیشتری داشته باشد اما در طول زمان، شما در واقع هزینه کمتری می دهید زیرا مدت بیشتری برایتان می ماند و مدام مجبور نیستید آرایش خود را تکرار کنید، کاری که در اجناس ارزان تر مجبور به آن خواهید بود.

چگونه دوام رژلب را زیاد کنید

برخی از رژلب ها دوام زیادی دارند اما معمولاً فرمولاسیون مواد تشکیل دهنده آنها بسیار خشک است و بنابراین پوست لطیف لب را آزار می دهند اما ما می خواهیم به شما یاد دهیم چگونه از همان رژهای همیشگی استفاده کنید اما دوام آنها را بالا ببریم. یک مداد لب با رنگ طبیعی لب انتخاب کنید، یعنی رنگش به گونه ای باشد که چندان روی لب جلب توجه کند و همچون هاله ای روی لب بنشیند.

رنگ رژ را هماهنگ با موها انتخاب کنید

اگر موهایی بلوند یا سفید یا خاکستری دارید می توانید از رژ لب های صورتی روشن و نارنجی کمرنگ استفاده کنید و اگر موهایتان قرمز است رژ لب هلویی، صورتی، قرمز روشن و شفاف توصیه می شود. خانم هایی که موهای مسی و شرابی دارند می توانند رنگ های فوق را به صورت تیره استفاده کنند. برای موهای قهوه ای روشن و متوسط رژ لب صورتی، قرمز و قرمز مرجانی، قرمز شرابی، قهوه ای روشن و… و برای موهای قهوه ای تیره و مشکی نیز بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید.

آرایش را به این دو روش پاک کنید

  1. برای پاک کردن آرایش یک تکه پنبه یا پد پنبه ای را به مواد پاک کننده آغشته کنید و روی پوست صورت، اطراف چشم و گردن خود بکشید. در صورتی که با این روش، آرایش شما پاک نشد، چند نقطه از ماده پاک کننده را در چند جای صورتتان بگذارید، سپس با یک گلوله پنبه مرطوب آن را در تمام صورتتان پخش کنید. با این روش حتی مواد آرایشی نفوذ کرده به منافذ پوستتان نیز خارج می شوند.
  2. برای پاک کردن آرایش چشم به جای شیرپاک کن از چشم پاک کن دو فاز استفاده کنید و اگر چشم پا ک کن نداشتید از شامپو بچه استفاده کنید.

نظر شما چیست؟