شاید مهم‌ترین چیزی که در مبارزه با زمان باید در نظر بگیرید، این است که سن در واقع فقط یک عدد است. پنجاه سالگی تقریباً هیچ وقت سن پیری به‌حساب نمی‌آید و اگر رسیدن به میان سالی در زندگی، شما را نگران نکند، این احتمال وجود دارد که بقیه نیز از آن ناراحت نشوند. بخندید، خوش بگذرانید، در فعالیت‌هایی که از آنها لذت می‌برید، شرکت کنید و اجازه ندهید چند دور بی معنی تقویم، شور و نشاط شما را برباید و در حالی که تمام این کارها را انجام می‌دهید، خودتان را به چند نکته و ترفند جدید مجهز کنید تا ظاهرتان را به جوانی احساستان نگه دارید و هیچ چیز به‌جز خودتان، نتواند سن واقعی‌تان را آشکار سازد البته فقط در صورتی که بخواهید.

قدم اول

نزد آرایشگرتان بروید. لایه لایه کردن موهایتان، به آن حجم می‌دهد و یک آرایشگر خوب می‌تواند هایلایت‌هایی به موهای شما اضافه کند که هرگونه لکه‌های تیره یا تیره شدن کلی پوست را که گاهی اوقات با افزایش سن اتفاق می افتد، خنثی کند. موهای چتری نیز یک اسلحه ضد پیری عالی هستند، بخصوص هنگامی‌که به یک طرف کج شده باشند زیرا آنها چین و چروک‌های پیشانی را می‌پوشانند و درعین حال، توجه را از خطوط فک آویزان و پوست شل گردن به سمت بالا جلب می‌کنند. آنها همچنین کم پشت شدن موها را پنهان می‌کنند. حواستان باشد که فرق از وسط باز نکنید چون بسیار بد به نظر می‌رسد و بجای کم کردن سن، چندین سال به سنتان اضافه می‌کند.

قدم دوم

کمدتان را بگردید و لباس‌های کهنه را به دیگران ببخشید. به‌جز لباس‌های رسمی کار که ممکن است به آنها نیاز داشته باشید، ست‌های یک رنگ را تفکیک کنید و آنها را به‌صورت جداگانه بپوشید. مشکی را با آبی تیره یا قهوه‌ای ست کنید، جوراب شلواری‌های چسب و نایلونی را کنار بگذارید و پاهایتان را آشکار کنید. از پوشیدن شلوار جین با کفش پاشنه بلند و یک تاپ پر زرق و برق نهراسید.

می‌توانید رنگ سفید را در زمستان و رنگ مشکی را در تابستان و طرح‌های متعدد را با هم بپوشید تا زمانی که توان هماهنگی داشته باشند. فقط حتماً لباس‌ها را امتحان کنید و مطمئن شوید که کاملاً متناسب با اندام فعلی شما هستند. مناسب با سنتان لباس بپوشید.

قدم سوم

یک روال مراقبت از پوست جدید را امتحان کنید. صورت، چانه و گردنتان را هر روز با یک پاک کننده مناسب شستشو دهید، از سرم های تغذیه کننده در کنار مرطوب کننده‌ها استفاده کنید. استفاده از ماسک هفتگی می‌تواند به لیفت و درخشانی پوست صورت شما کمک کند. استفاده از ضد آفتاب یا مرطوب کننده‌های حاوی SPF در این دوران ضروری است. اگر سیگار می‌کشید، آن را ترک کنید. دود سیگار، عروق خونی پوست را باریک می‌کند و به کلاژن (که پوستتان برای حفظ قابلیت ارتجاعی و درخشش به آن نیاز دارد) صدمه می زند.

قدم چهارم

یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. بشقابتان را پر از سبزیجات برگ سبز و تیره و همچنین گردو، زغال اخته و توت فرنگی کنید. مصرف غذاهای غنی از کلسیم و ویتامین D را نیز افزایش دهید. یک رژیم غذایی مدیترانه‌ای پر از میوه‌ها، سبزیجات، غلات کامل، روغن زیتون در میان سالی به شما کمک خواهد کرد عمر طولانی‌تر، احساس بهتر و ظاهر سالم‌تری داشته باشید. مکمل‌های ویتامین B12 مصرف کنید یا B12 مصرفی‌تان را با خوردن ماهی و گوشت، به‌طور طبیعی افزایش دهید.

نظر شما چیست؟