یک آرایش خوب و تمیز به شما کمک می‌کند که چهره‌ای جذاب‌تر و زیباتر داشته باشید. رعایت نکاتی ساده در آرایش موجب می‌شود که راحت‌تر به نتیجه‌ی دلخواه‌تان برسید. در این مقاله مجله سلامت و زیبایی جهان گستر تلاش می‌کنیم به چند نکته مهم در این زمینه اشاره کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

– فقط پنکیک را روی قسمت‌های تیره پوست نکشید. برای اینکه پوست شاداب و تر و تازه به نظر برسد، باید سایه سیاه که زیر چشم می افتد را از بین ببرید. برای این منظور، با پنککی یک درجه روشن‌تر از کرم پودری که روی کل صورت زده‌اید، از خط مژه‌ها را تا انتهای گودی چشم و گوشه‌های بینی بپوشانید.

– همیشه بلافاصله بعد از اینکه از حمام بیرون می‌آیید از فر مژه استفاده کنید. وقتی مژه‌ها با آب گرم خیس شده باشند، راحت‌تر و زیباتر برمی‌گردند و نمی‌شکنند.

– درست است که پودر ابرو بسیار خوب عمل می‌کند و کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد، اما دقت کنید که این پودر بعد از گذشت چند ساعت لکه دار شده و از بین می‌رود. برای این منظور بهتر است ابتدا با مداد ابرو نواحی خالی ابرو را پر کنید و بعد پودر را روی آن بزنید.

– بعد از زدن کرم پودر روی صورت، کمی کف دست‌ها را به هم بمالید و بعد به آرامی آن را روی گونه‌ها، چانه، پیشانی و بینی بمالید. گرما باعث می‌شود که پودر بهتر روی صورت بنشیند و کاملاً طبیعی جلوه کند.

– یک راه خوب برای اطمینان از اینکه آرایشتان افراطی نشود این است که از آخر به اول شروع کنید: مثلاً بعد از زدن کرم پودر، قبل از انجام آرایش چشم، رژ گونه و رژلبتان را زنید. با این کار چهره‌تان روشن‌تر به نظر می‌رسد و درنتیجه سایه و خط چشم و ریملتان را کمرنگ‌تر خواهید زد و آرایشتان طبیعی‌تر جلوه خواهد کرد.

– برای اینکه مژه‌ها بلند و پر بدون گوله گوله جلوه کند، از ریمل‌های دو سره استفاده کنید. ابتدا سر حجم دهنده آن که کرم رنگ است و مژه‌ها را پر می‌کند را استفاده کرده و بعد از گذشت چند دقیقه که خشک شد، سر دیگر را که کار بلند کردن مژه‌ها را انجام می‌دهد را استفاده کنید.

– برای مجذوب کردن بیشتر بیننده، اطمینان یابید که بین خط مژه‌ها و خط چشمتان فاصله‌ای نباشد. ابتدا از سایه پودری استفاده کنید بعد پلک را بالا برده و خط چشم را تا حد امکان نزدیک به خط مژه بکشید. این کار باعث می‌شود که مژه‌هایتان هم پرتر نشان دهد.

– موقع کشیدن خط چشم یا خط لب، سعی کنید آرنجتان را روی جایی محکم کنید مثل میز توالتتان. این کار باعث می‌شود که بتوانید خط را بدون حرکت و نوسان دست و راحت‌تر بکشید و یک آرایش خوب داشته باشید.

– برای از بین بردن خستگی و قرمزی چشم‌ها می‌توانید از خط و سایه چشم آبی استفاده کنید. در این مواقع از استفاده از سایه‌هایی که قرمز در خود داشته باشد مثل بنفش، ارغوانی، حتی قهوه‌ای، خودداری کنید.

نظر شما چیست؟