آرایش صحیح می‌تواند ردپای گذر زمان و سن را از روی صورت شما محو کند (و برعکس یک آرایش اشتباه می‌تواند به سن شما بی‌افزاید!). حقه این است که بدانید کدام فرمول، رنگ و تکنیک می‌تواند جوانی را به‌صورت شما بازگرداند. خلاصه همه این تکنیک‌ها پررنگ کردن نقاط مثبت و محو کردن نقاط منفی است.

1. سایه: سایه زیر چشم ابزاری مفید برای پوشش دادن به حلقه‌های تیرهٔ زیر چشم است. فکر می‌کنید با استفاده از پنکک آن‌ها را پنهان کرده‌اید، درحالی‌که با این کار درواقع تمام چین‌وچروک‌ها را واضح‌تر کرده‌اید. استفاده از دو رنگ، رنگ روشن‌تر برای داخل و گوشه‌ها و رنگ تیره‌تر برای مخلوط کردن، بهترین نتیجه را دارد.

2. برجسته کردن: از رنگ‌ها برای مرز دادن به چانه، لپ‌ها، دکلته و دست‌ها استفاده کنید. از سایهٔ رنگ‌پریده و ظاهر بدون رنگ و لعاب انتظار نداشته باشید که سن شما را پنهان کند. به‌جای این کار، از سایه‌های گرم‌تر برای جلوه دادن به کار خود استفاده کنید. بهتر است دو پودر گونه را با هم استفاده کنید – یکی با تم برنزی و یکی با رنگی صورتی‌تر – و گاهی یک کرم براق‌کننده روی آن بزنید تا ظاهری شاداب به آن ببخشید.

3. مژه‌ها: واقعیت محض این است که با بالا رفتن سن موهایتان کم‌پشت‌تر می‌شود و متأسفانه این مورد شامل مژه‌ها نیز می‌شود. اگر حوصله انجام آرایش را ندارید برای روح دادن به چهره حتماً به مژه‌ها کمی ریمل حجم دهنده بزنید.

4. لب‌ها: یک برق لب صورتی کم‌رنگ به همراه یک خط لب ملایم برای استفادهٔ روزمره عالی است. این ترکیب باعث می‌شود لب‌ها پرتر به نظر برسند و البته درنهایت شما هم جوان‌تر به نظر برسید؛ و البته هرکسی به یک رژ قرمز نیز نیاز دارد، چون کلاسیک و البته فارغ از محدودیت سنی است.

5. زیرسازی مناسب: قبل از استفاده از کرم پودر حتماً از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید و کرم پودر سبک با پوشش مناسب که به یکنواخت شدن رنگ چهره کمک می‌کند استفاده کنید. استفاده از دی دی کرم‌ها بسیار توصیه می‌شود. دی دی کرم‌ها به‌عنوان محصول سه‌گانه عمل می‌کنند.

۱ نظر

  1. ممنون از مطالب مفیدتون . خیلی به من کمک کرد واقعا یکی از مشکلات من زدن کرم پودر بود که بعدش چروک های صورتم را بیشتر نشون می داد ولی با استفاده از کرم های دی دی این مشکلم حل شد.

نظر شما چیست؟