ایجاد هماهنگی بین موها و آرایش صورت مهارت خاص خودش را می‌خواهد فرقی ندارد تازه موهای خود را رنگ کرده باشید یا موهای طبیعی خودتان باشد، ایجاد هماهنگی بین موها و آرایش صورت مهارت خاص خودش را می‌خواهد. در این مطلب مجله سلامت و زیبایی جهان گستر به نکات مختصری برای ایجاد تناسب بیشتر موها با آرایش صورت اشاره می‌کنیم.

موهایتان بلوند است یا حنایی؟ بلوطی است یا عسلی؟ تفاوت بین آن‌ها همان تفاوت بین رنگ‌های سرد و گرم است. اگر موهایی به رنگ‌های گرم دارید آرایش با رنگ‌های سرد می‌تواند چهره‌ی شما را جذاب‌تر نشان دهد. اگر رنگ موهایتان سرد است، استفاده از رنگ‌های گرم در آرایش، چهره‌تان را روشن‌تر می‌کند، اما رنگ‌های سرد صورتتان را طبیعی‌تر نشان می‌دهد، طوری که انگار اصلاً آرایشی روی صورتتان ندارید.

به‌جای هماهنگی، به تضاد رنگ‌ها فکر کنید

سعی کنید با چرخه‌ی رنگ‌هایی که در آرایش بکار برده می‌شوند آشنا شوید و برای آرایش صورت از رنگ‌هایی که خلاف چرخه‌ی رنگ موهایتان است استفاده کنید. این شکل استفاده از تضاد، به بیشتر دیده شدن رنگ موهایتان کمک می‌کند. به‌عنوان مثال، زیورآلات سبز رنگ برای خانم‌هایی با موهای قرمز بسیار مناسب است. سعی کنید مثل یک پروژه‌ی هنری روی موها، صورت خود و ترکیب رنگ‌ها کار کنید.

ست کردن آرایش صورت با موهای تیره

موهای قهوه‌ای خود را با یک آرایش خنثی هماهنگ کنید. به‌جای رژ گونه‌ی قهوه‌ای از مخلوطی از رژگونه‌ی صورتی و قهوه‌ای استفاده کنید که به‌صورت شما جوانی، شادابی و درخشش می‌دهد. برای آرایش چشم‌ها از طیف‌ مختلف سایه‌های قهوه‌ای استفاده کنید. این سایه‌ها به چشم‌هایتان عمق می‌دهد و آن‌ها را جذاب‌تر می‌کند، به‌ویژه هنگامی‌که از خط چشم‌های تیره‌تر استفاده کنید.

ست کردن آرایش صورت با موهای روشن

تم رنگ‌های برنزی، روی پوست فردی با موهای روشن فوق‌العاده به نظر می‌رسد. اینتم رنگ‌ها به‌نوعی صورتتان را شکل داده و به آن زیبایی متمایزی می‌بخشند. رنگ‌های برنزه تنها برای تابستان نیستند. در زمستان هم می‌توانید یک‌لایه رژ گونه‌ی برنز کمرنگ روی گونه‌هایتان کار کنید.

ست کردن آرایش صورت با موهای قرمز

انتخاب رنگ‌های آرایش متناسب با مو قرمزها کار سختی است. به‌جای رنگ‌های استاندارد صورتی و تیره سعی کنید از تن‌های کمرنگشان استفاده کنید. مخلوطی از رژ گونه‌ی قهوه‌ای و صورتی و رژ لب قرمز مایل به قهوه‌ای بیشتر به شما می‌آید. آرایشتان را با یک ریمل قهوه‌ای یا مشکی پایان دهید.

نظر شما چیست؟