1- مو یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زیبایی به‌حساب می‌آید. برای زیباتر نشان دادن چهره‌تان و افزایش اعتمادبه‌نفس باید مدل مویی را انتخاب کنید که کاملاً مناسب فرم صورتتان باشد. برای این منظور می‌توانید به سالن‌های زیبایی مراجعه کرده و از متخصصین زیبایی کمک بگیرید. مطمئناً یکی از مدل‌های مو هست که بیشتر از بقیه مدل‌ها به شما می‌آید، باید همان مدل را پیدا کنید.

برای ایجاد تنوع بیشتر می‌توانید موهایتان را رنگ کنید، البته رنگی که با رنگ چهره‌تان نیز متناسب باشد. استفاده از متخصص در این زمینه شما را مطمئن خواهد ساخت که به موهایتان آسیبی وارد نخواهد شد. ترجیحاً از رنگ موهای گیاهی و بی‌خطر برای موهای خود استفاده کنید.

علاوه بر مدل و رنگ مو، می‌توانید با تغییر محصولات بهداشتی موی خود مثل شامپو، حالت‌دهنده و ژل، سلامت موهایتان را نیز افزایش دهید. در این زمینه برند کاملاً گیاهی فیتو را با تنوع محصولات بالا به شما معرفی می‌کنیم.

2- نحوه آرایش صورت خود را تغییر دهید. این نکته به همه ثابت‌شده است که آرایش تأثیر بسیار مهمی می‌تواند بر زیبایی و اعتمادبه‌نفس افراد داشته باشد. دانستن نحوه صحیح انجام خط چشم، سایه چشم، خط لب، رژ لب، رژ گونه و کرم پودر می‌تواند به شما کمک کند تا زیبایی‌های چهره‌تان را نمایان‌تر سازید. در این قسمت به برخی از مهم‌ترین نکات آرایش صورت اشاره می‌کنیم:

 • زیرسازی صحیح و مناسب باعث می‌شود آرایش بهتر و زیباتر روی صورتتان بنشیند. استفاده صحیح از کرم و پودر و پنکک و استفاده از مرطوب‌کننده قبل از آن‌ها به شما در این زمینه کمک خواهد کرد. دقت کنید رنگ کرم پودر خود را به‌دقت و طبیعی انتخاب کنید.
 • از رنگ‌های مناسب استفاده کنید. در این زمینه می‌توانید از رنگ موهایتان الهام بگیرید. متخصصین آرایش اعتقاد دارند که رنگ‌های کرم و خاکستری برای افراد بلوند و قهوه‌ای و شکلاتی برای افراد سبزه با موهای مشکی و خرمایی و رنگ‌های مسی، هلویی و قرمز هم برای آن‌ها که موهای قرمز و شرابی دارند بسیار مناسب است.
 • تکنیک‌های مختلف آرایش چشم را یاد بگیرید. از آنجا که چشم‌ها مهم‌ترین مرکز زیبایی در صورت هستند، باید به‌طور صحیح آرایش شوند تا تأثیر بیشتری روی مخاطب بگذارند. یکی از روش‌های سایه زدن، کشیدن یک رنگ سایه روی پلک و بعد ادغام آن با رنگی دیگر است.
 • آن دسته از افراد که چشمانی گود دارند، بهتر است از سایه‌های تیره‌تر استفاده کنند. آن‌ها که چشمانی تنگ دارند، بهتر است خط چشم را کاملاً بیرون از لبه چشم کشیده و در گوشه‌های چشم آن را کمی پهن‌تر کنند. اگر چشمانی باز و درشت دارید، بهتر است خط چشم را داخل لبه چشم بکشید تا بزرگی چشم‌ها کمتر مشخص شود. برای چشم‌های ریز بهتر است از رنگ‌های کمرنگ‌تر و برای چشم‌های درشت از رنگ‌های گرم‌تر استفاده شود.

3- پوست که بزرگ‌ترین اندام بدن است، در زیبایی ما از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. داشتن پوستی سالم و جوان باید در مرحله اول هدف شما قرار گیرد. در این قسمت به بعضی از نکات بهداشتی پوست اشاره می‌کنیم:

 • برای دور ماندن از اشعه‌های زیان‌بخش خورشید، حتماً از ضد آفتاب استفاده کنید.
 • تا حد ممکن از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • تغذیه و خواب کافی و مناسب داشته باشید.
 • استرس را از زندگی خود دور کنید.
 • از محصولات آرایشی معتبر و باکیفیت استفاده کنید.
 • بدون شستن دست‌ها، به پوست صورتتان دست نزنید.
 • به‌طور مداوم ورزش کنید.
 • برای مدت طولانی آرایش را روی صورتتان نگاه ندارید و پس از اتمام روز صورتتان را شستشو دهید.

4- به نظافت و سلامت ناخن‌های دست و پا و همچنین دندان‌ها توجه داشته باشید. بهتر است از برندهای پوستی با پایه طبیعی و گیاهی استفاده کنید.

از مد روز تا جایی پیروی کنید که متناسب شما باشد. استفاده از آخرین مُدهای روز به شما برای انتخاب لباس کمک کرده و باعث می‌شود راحت‌تر بتوانید آنچه مطابق خواسته و شخصیتتان است را پیدا کنید.

نظر شما چیست؟