استفاده درست از لوازم آرایش باعث می‌شود که نتیجه بهتری از کار خود به دست بیاورد و در نهایت رضایت شما را از آرایش چهره بیشتر از قبل کند. در اینجا 5 اشتباه رایج در آرایش ابرو را بررسی می‌کنیم که بهتر است هنگام آرایش کردن از آن‌ها پرهیز کنید.

1. خط پهن سایه ابرو

توصیه می‌شود هنگام پر کردن ابروها با مداد، ضربه‌های سریع و سطحی بزنید تا خط‌هایی مانند موهای کوچک خود ابرو ایجاد شود. هیچ‌گاه سعی نکنید با کشیدن مداد در کل ابرو خط‌های پهن و پیوسته ایجاد کنید.

2. محو نکردن خطوط سایه ابرو

مداد ابرو هم مانند مداد چشم و مداد لب است؛ اما در ابرو خطوط محوتری لازم است. برای جلوگیری از واضح به نظر رسیدن خطوط، از یک قلم‌مو یا شانه‌ی کوچک مخصوص ابرو، برای محو و پخش کردن اثر مداد استفاده کنید (بعضی از مدادهای ابرو در طرف دیگر خود شانه‌ی کوچکی هم دارند). ابروها را به سمت پایین شانه کنید تا خطوط مداد در تمام سطح ابرو یکسان پخش شود. هم‌چنین می‌توانید برای این کار از پدهای مخصوص سایه‌های آرایشی و یا گوش پاک‌کن هم استفاده کنید.

3. استفاده از مداد نوک‌تیز برای سایه ابرو

ساده‌ترین راه برای حذف خطوط مرحله‌ی محو کردن، استفاده از یک مداد با نوک مناسب است. این روش به کمرنگ‌تر شدن و کاهش وضوح خطوط ایجاد شده خیلی کمک می‌کند.

4. بیش‌ازحد تیره کردن سایه ابرو

شاید تضاد بین موهای روشن و ابروهای تیره زیبا به نظر برسد، اما تیره کردن بیش‌ازحد ابروها ممکن است سنتان را بالاتر نشان بدهد! به‌منظور ایجاد تناسب و برجسته‌تر کردن رنگ چشم‌هایتان (به‌ویژه چشم‌های قهوه‌ای) مداد ابرویی انتخاب کنید که دو درجه از رنگ موهایتان روشن‌تر باشد.

5. صرف‌نظر کردن از لوازم مورد نیاز

برای طراحی ابروهایتان هرچه لوازم بیشتری در اختیار داشته باشید بهتر است. یک مداد ابرو بهترین ابزار برای کشیدن شکل دقیق ابروهاست. پودر ابرو (همان سایه مات) برای پر کردن نقاط خالی ابروها بسیار مناسب است (با نشستن بر روی پوست زیر ابروها، ابروها را پرتر نشان می‌دهد) و ژل رنگی یا بی‌رنگ ابرو برای نگه‌داشتن حالت ابروها. برای داشتن ابروهایی فوق‌العاده و خوش‌حالت به تمامی این لوازم نیاز خواهید داشت.

نظر شما چیست؟