وجود قلم موهای آرایشی در لوازم آرایش، از ضروریات است. قلم موهای خاصی وجود دارند که برای رسیدن به چهره ای عالی، به وجود آن ها نیاز خواهید داشت. با این حال یکی از چیزهایی که خیلی ها از آن چشم پوشی می کنند شستن قلم موهای آرایشیشان است! قلم موهای آرایشی می تواند باکتری و آلودگی های بی شماری را پس از استفاده به خود جذب کند. پس شست و شوی مداوم و صحیح آن ها بهترین راه برای این است تا اطمینان حاصل کنید که باکتری و آلودگی ها به پوست شما آسیب نمی رساند. انجام مراحل زیر فرایند شست و شوی قلم موهای شما را خیلی ساده خواهد کرد.

1. اولین کاری که احتیاج دارید انجام دهید، این است که یک بازه ی 24 ساعته که احتیاج ندارید از قلم موهای آرایشی خود استفاده کنید را مشخص نمایید. خوب است این مدت را از زمانی که در منزل، ساحل یا استخر یا در زمستان، زمانی که دور آتش به سر می برید انتخاب کنید. پس روزی که به استفاده از آن ها احتیاج دارید برای این کار مناسب نخواهد بود.

2. هر چیزی که برای این کار احتیاج دارید را آماده کنید. همه ی قلم موهای آرایشی تان، یک پاک کننده ی صورت یا شامپوی بچه، یک کاسه ی کوچک و 2 عدد حوله. همچنین برای این کار به یک سینک دست شویی نیز نیاز خواهید داشت.

3. شیر آب را باز کنید تا زمانی که ولرم شود، نه به اندازه ای که نتوانید از داغی به آن دست بزنید، نه به اندازه ای که سرد باشد.

4. پاک کننده ی صورت یا شامپوی بچه تان را باز کرده و مقدار کمی از آن را در کاسه بریزید، به اندازه ی یک قاشق غذاخوری کافی است، اگر مقدار بیشتری نیاز شود، همیشه خواهید توانست اضافه کنید.

5. یک قلم مو را برداشته و موهای آن را زیر آب ولرم بگیرید. و با استفاده از دستتان تمام موهای قلم مو را خیس کنید.

6. انگشتان خود را در پاک کننده ی درون کاسه فرو ببرید و مقدار اندکی از آن را بردارید، آب قلم مو را بچکانید و پاک کننده را به موهای قلم مو بمالید و ماساژ دهید تا مطمئن شوید تمام موها به آن آغشته شده اند.

7. قلم مو را زیر آب ولرم گرفته و به ماساژ موهای قلم مو ادامه دهید. سپس قلم مو را آب کشی کنید تا تمامی پاک کننده از آن شسته شود.

8. موهای قلم مو را بر روی یکی از حوله هایی که آماده کرده اید بمالید تا آب و پاک کننده ی اضافی روی آن باقی نماند. سپس آن را روی حوله ی دیگر گذاشته و 24 ساعت به آن اجازه دهید تا کاملاً خشک شود.

9. این مراحل را برای تمام قلم موهای آرایشی تان تکرار کنید.

برای بهترین نتیجه، باید قلم موهای آرایشی خود را هر 2 تا 4 هفته بشویید. اگر هر روز با قلم موهایتان لایه ضخیمی آرایش می کنید، حتماً باید هر 2 هفته قلم موهایتان را بشویید. در واقع اگر زیاد از قلم موهایتان استفاده ندارید، می توانید فاصله ی بین شست و شوها را بیشتر کنید.

نظر شما چیست؟