پوست جوان و سرحال، نمایانگر ذهنی جوان و شاداب است. خیلی‌ها تلاش می‌کنند تا با پول خرج کردن و روتین‌های مراقبت از زیبایی بیهوده زیبایی به دست بیاورند، در حالی که راز اصلی داشتن پوست جوان و با طراوت خیلی هم ارزان است!

در حالی که نتایجی که از برنامه‌های مراقبت از زیبایی و مواد شیمیایی دریافت می‌کنید تأثیر کوتاه مدتی دارند، زیبایی که به‌واسطه‌ی رعایت یک سبک زندگی خوب به دست می‌آورید، همیشه باقی خواهد ماند. این نکات را رعایت کنید تا علائم پیری را از خود دور کرده و برای ظاهرتان معجزه بیافرینید.

از شستشوی پوست گرفته تا غذا خوردنتان، کوچک‌ترین چیزها می‌توانند تغییرات بزرگی ایجاد کنند. پس بخوانید و یاد بگیرید. با این رازهای ساده به تازه کردن پوستتان سلام کنید، پوستتان را مرطوب نگاه دارید و از آسیب‌های پوستی خلاص شوید.

مراقب آفتاب سوزان باشید

آسیبی که آفتاب می‌تواند بر پوست شما وارد کند، در طول زمان اتفاق خواهد افتاد، اما پابرجا خواهد ماند. جدای از لک‌های قهوه‌ای، قرمزی، دمل، خشکی، لک و پیس، و سوختگی، آفتاب باعث خواهد شد تا پوستتان چروکیده و سالخورده شود.

هنگامی که چین و چروک‌ها پدیدار شوند، دیگر خلاص شدن از دست آن‌ها ساده نیست. از این رو پیشگیری بهتر از درمان است. تا آنجا که ممکن است در وسط ظهر از خورشید دوری کنید، یعنی دقیقاً زمانی که در گرم‌ترین زمان روز قرار داریم.

اگر ناچار به ترک منزل یا محل کارتان هستید، یک روسری یا چتر همراه خود داشته باشید تا صورتتان را پوشش دهید. همچنین مطمئن شوید که هر باری از خانه بیرون می‌روید، به مقدار مناسب کرم ضد آفتاب استفاده کرده‌اید، صرف‌نظر از اینکه هوا آفتابی باشد یا نباشد.

برای روتین‌های مراقبت از پوست شبانه سرمایه گذاری کنید

متخصصان پوست می‌گویند زمانی که در خواب هستید، بهترین زمان برای استفاده از کرم‌هاست، چرا که وقفه‌ای در عملکردشان ایجاد نمی‌شود و بهترین بازخورد را دارند.

برای داشتن یک پوست جوان با یک متخصص پوست خوب صحبت کنید و برای پوستتان یک کرم شب خوب پیدا کنید تا هنگامی که خوابید پوستتان را مرطوب و صاف کند. بدین ترتیب خیالتان راحت خواهد بود که رطوبت در پوستتان حفظ شده و از سالخوردگی جلوگیری خواهد شد.

سلول‌های خشک پوستتان را رویه سایی کنید

کارها و بکش و مکش‌های روزانه‌ی ما، معمولاً باعث خشکی، پوسته پوسته شدن و سالخوردگی پوستتان می‌شود. یک اسکراب خوب، راه حلی عالی برای این مشکل است. پس حداقل سه بار در هفته از یک اسکراب خوب استفاده کنید تا تمام سلول‌های مرده‌ی پوستتان را کنار بزنید.

از آنجایی که سلول‌های کهنه و مرده‌ی پوستتان کنار زده می‌شوند، برای سلول‌های تر و تازه و جدید جا باز می‌شود، بنابراین پوستتان زیبا و درخشان جلوه خواهد کرد.

قبل از مصرف شیرینی جات سه باره فکر کنید

هرچند که یک دسر خوشمزه پس از ناهار یا شام، واقعاً لذت بخش است، اما اگر برایتان تبدیل به عادت شود، در طولانی مدت برای پوستتان مضر و دردآور خواهد بود. هنگامی که شکر در بدن شما تجزیه و به جریان خون وارد می‌شود، با مولکول‌های پروتئینی ترکیب شده و کیفیت کلاژن و الاستین را در بدن شما می‌کاهد.

این اتفاق باعث خواهد شد تا پوستتان حالت افتاده به خود بگیرد و به مرور چروک شود و شما را به سمت مسیری هولناک سوق دهد. بنابراین خیلی خوب است که هیچ‌گاه در خوردن شیرینی افراط نکنید، و از طرفی هم تلاش کنید تا در مصرف غذاهای شیرین تا آنجا که می‌توانید محدودیت ایجاد کنید.

در حد افراط آب بنوشید

هیچ‌وقت خودتان را از نوشیدنی‌های سالم محروم نکنید. کاملاً واضح است که آب برای بدنتان ضروری است، آب ساده‌ترین راه برای به دست آوردن پوستی زیبا است. حدود ۷۰ درصد بدن شما را آب تشکیل داده، از این‌رو اگر به اندازه‌ی کافی آب مصرف نکنید، یک خطر بزرگ برای پوستتان به وجود خواهد آمد.

همیشه یک بطری آب با خودتان به همراه داشته باشید. همان‌طور که می‌دانید هشت تا ده لیوان آب در روز، حداقل نیاز شما به آب است. در عوض نوشیدنی‌های گازدار یا نوشابه، به سراغ انواع آبمیوه یا آب نارگیل بروید.

همچنین تا آنجا که می‌توانید باید از نوشیدنی‌های الکلی هم دوری کنید. نوشیدنی‌های گازدار شیمیایی و آن‌هایی که الکلی هستند، در پوستتان ایجاد سمومی کرده که باعث سریع سالخورده شدن پوست می‌شوند. همچنین سیگار کشیدن هم باعث خواهد شد تا در طول زمان پوستتان چروک برداشته و بافت طبیعی‌اش را از دست بدهد.

هنگام پرواز، مراقب باشید

هنگام پرواز نسبت به زمانی که روی زمین قرار دارید، به خورشید نزدیک‌ترید. به‌عنوان مثال آن‌طور که مشاهده شده تعداد زیادی از خلبانان و مهمانداران هواپیماها بیشتر مستعد سرطان پوست هستند، تنها به خاطر اینکه در اغلب اوقات بیشتر از دیگران نزدیک به خورشید هستند.

از این رو به آن دسته از افرادی که به طور منظم پرواز می‌کنند، توصیه می‌کنیم که کنار پنجره ننشینند تا پوستشان در معرض نور خورشید نباشد. اما اگر در کنار پنجره نشستید، پرده‌ی آن را پایین بکشید. همچنین بدون اینکه ضد آفتاب مالیده باشید سوار هواپیما نشوید.

شاد باشید، زیبایی پشت بندش خواهد آمد

اصلاً مهم نیست که چقدر به خودتان برسید و چقدر محصولات زیبایی استفاده کنید، اگر از درون شاد و سرحال نباشید قطعاً در چهره‌تان منعکس خواهد شد. یک فرد شادتر معمولاً بیشتر عمر می‌کند. اصلاً به همین دلیل مشاورین و کلوب‌های کمدی و خنده پر طرفدارند.

این موضوع از نظر علمی هم به اثبات رسیده است که استرس یا اضطراب طولانی مدت، باعث ایجاد جوش یا حتی چین و چروک خواهند شد. چنین روحیاتی به‌صورت خودکار باعث خواهند شد تا پیرتر از آنچه هستید به نظر برسید.

همچنین استرس داشتن، با بی خوابی هم همراه خواهد بود، در نتیجه‌ی بی‌خوابی هم پوستتان خسته و بی رنگ رو خواهد شد و زیر چشمانتان گود خواهد افتاد. بنابراین خودتان را از مشکل دور نگاه دارید، شاد باشید، زیبا باشید، تا برای همیشه پوست جوان شاداب بماند!

نظر شما چیست؟