خستگی صورت از نشانه‌های زندگی پر استرس امروزی است. اگر زندگی پر از مشغله‌ای دارید، مسلماً نمی‌خواهید آثار آن روی صورتتان مشخص شود. استرس‌ها و کم‌خوابی‌های شما باعث می‌شود سن‌تان را پیرتر از سن واقعی نشان بدهد.
وقتی به آینه نگاه می‌کنید تنها چیزی که می‌بینید یک پوست خسته، خشک و چروک‌های ریز است. درحالی‌که به‌راحتی می‌توانید با کمی آرایش و رعایت چند نکته‌ی کوچک، با این آثار به‌راحتی مبارزه کنید.

1- از مرطوب کننده استفاده کنید

قدم اول و بسیار مهم مرطوب نگاه داشتن پوست است. پوست برای ترمیم نیاز به رطوبت کافی دارد. به‌علاوه، یک کرم مرطوب کننده حاوی ضد آفتاب می‌تواند تمام روز در ضمن اینکه قرمزی و باد صورت را از بین ببرد، از پوست شما هم مراقبت کند.

2- آرایش چشم داشته باشید

ممکن است شما خط چشم مشکی مورد علاقه‌ی خود را پیدا کرده باشید، ولی دست نگه دارید! در عوض یک خط چشم با رنگ بژ را انتخاب کنید و آن را زیر پلک پائین بکشید. این کار باعث می‌شود درخشندگی چشم‌ها بیشتر شده و قرمزی آن را خنثی کند. می‌توانید از رنگ سفید هم استفاده کنید ولی ممکن است بیش‌ازحد جلوه کند. درعین‌حال استفاده از خط چشم مشکی یا هر رنگ دیگری که بخواهید برای پلک بالایی‌تان نیز زیبا به نظر می‌رسد.

3- پوستتان را روشن کنید

از کرم پودر سبک و کمی روشن‌تر از رنگ طبیعی پوستان استفاده کنید. این کار باعث درخشان‌تر شدن پوست شما و در نتیجه سر حال تر شدن شما می‌شود.

4- رنگ بیشتری بکار ببرید

زمانی که خسته هستید برای اینکه رنگ گونه‌هایتان طبیعی به نظر برسد، از یک سایه صورتی روشن که دارای رگه‌های طلائی یا براق است استفاده کنید. این کار به‌کل صورتتان درخشندگی خاصی می‌دهد و باعث می‌شود جوان‌تر به نظر آیید. از سایه‌ی نارنجی یا بژ بپرهیزید چون نتیجه‌ی معکوس دارد.

5- از ترمیم کننده استفاده کنید

بهترین راه برای مبارزه با اثرات مخرب یک زندگی پر مشغله بر روی صورتتان، استفاده از یک کرم شب ضد پیری است. این کرم‌ها اثرات استرس زیاد و خواب کم را از بین می‌برد. به‌سرعت جذب می‌شوند و کار خود را که کم کردن چروک‌ها و ترمیم کردن مشکلات پوست است را در تمام طول شب انجام می‌دهد.

از بین بردن نشانه‌های پیری زودرس و خستگی خیلی راحت‌تر از پوشاندن آن‌ها به‌صورت روزانه است. اگر استفاده از این کرم‌ها را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود بگنجانید، از نتیجه‌ای که یک کرم می‌تواند داشته باشد، شگفت‌زده خواهید شد.

نظر شما چیست؟